13 - ORUÇ RİSÂLESİ 13 - ORUÇ RİSÂLESİ 13 - ORUÇ RİSÂLESİ 13 - ORUÇ RİSÂLESİ

13 - ORUÇ RİSÂLESİ

  • 30,00 TL
  • 15,00 TL


Bütün hamdler, Allâh-u Te’âlâ’ya mahsustur.

Efdal salâtlar ve ekmel selamlar, gönderilenlerin efendisi Ahmed-i Mahmûd-u Muhammed Mustafâ (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem)e, Ehl-i Beyt’ine ve Ashâbına olsun.

Bundan sonra! Şüphesiz ki İslam’ın temel farzlarından biri de Oruç’tur. Bu hususta bizden önce birçok zatlar, Arapça, Osmanlıca ve Türkçe küçük büyük eserler kaleme almışlardır.

Biz de onlara uyarak, bu konuda birçok büyük eserde dahi birarada görülmesi nadir vâki olan, faziletli ameller ve fıkhi hükümleri muhtevi bulunmayı Allâh-u Te’âlâ’nın irade-i tâmmesiyle murad ettik.

Allâh-u Te’âlâ’nın, tevfikini refik kılmasıyla, hicri 1425 senesinin, Ramazan-ı şerif ayının sekizine (8) muvafık olan Cuma gününde bu risaleyi itmama, maddî ve manevî çok ağrılı ve sancılı dönemlerde bulunduğum halde, en yakınlarımın da çok büyük desteği ile muvaffak kılındık.

Belirtmek istediğim bir husus; Kütüb-i Sitte-i Sahîha’dan direkt olarak verdiğim bazı kaynaklarda cilt belirtilmeyip, sayfaya yer verilmesine şaşırılmamalıdır. Çünkü bu hususta kolaylık olması için, bütün ciltleri bir ciltte toplayarak yeni telifler ilmî sahamıza kazandırılmıştır. 

Allâh-u Te’âlâ’dan niyazımız, dünya var oldukça bu risaleyi amel edenler için kalıcı kılıp, amel defterimizi kapatmamasıdır. Şüphesiz ki icabetin velisi ancak O’dur.

Amin!

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler

28 - ELLİ DÖRT FARZ ŞERHİ

28 - ELLİ DÖRT FARZ ŞERHİ

17,50 TL 35,00 TL

27 - CEMÂATLE NAMAZ

27 - CEMÂATLE NAMAZ

17,50 TL 35,00 TL

05 - KUR'ÂN-I HAKÎM RİSÂLESİ
29 - SALEVÂT-I KÜBRÂ

29 - SALEVÂT-I KÜBRÂ

7,50 TL 15,00 TL

Etiketler: 13 - ORUÇ RİSÂLESİ, oruçrisalesi, oruç, cübbeli, cübbeli ahmet hoca

Son Gezdiğiniz Ürünler

13 - ORUÇ RİSÂLESİ

13 - ORUÇ RİSÂLESİ

15,00 TL 30,00 TL