19 - RAMAZÂN-I ŞERÎF RİSÂLESİ 19 - RAMAZÂN-I ŞERÎF RİSÂLESİ 19 - RAMAZÂN-I ŞERÎF RİSÂLESİ 19 - RAMAZÂN-I ŞERÎF RİSÂLESİ

19 - RAMAZÂN-I ŞERÎF RİSÂLESİ

  • 40,00 TL
  • 20,00 TL


Ebû Hureyre (Radıyallâhu Anh)den rivayet edilen bir hadîs-i şerifte Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) şöyle buyurmuştur: “Gerçekten benim ümmetim ramazan ayını ihya ettikleri sürece asla rüsvay olmayacaktır.”


Bunun üzerine: “Yâ Rasûlüllâh! Onların ramazan ayındaki rezillikleri ne olabilir?” denildiğinde Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem) buyurdular ki: “Onda haramlar işlemektir. Kim onda zina eder yâhut onda içki içerse, bir dahaki seneye kadar Allâh-u Te‘âlâ da, (meleklerden) gökte bulunanlar da kendisine lanet eder.


Eğer (bir sonraki) ramazana ulaşmadan ölecek olursa Allâh-u Te‘âlâ katında onun için kendisi ile ateşten sakınacağı hiçbir hasene (ve sevap) bulunmayacaktır. O halde siz ramazan ayında Allâh-u Te‘âlâ’dan sakının. Zira gerçekten diğerlerinde katlanmadığı kadar sevaplar onda katlanır. Günahlar da böylecedir.” (Taberâni, el-Mu‘cemü's-Sağîr, 1/248; Abdülkâdir el-Geylânî, el-Gunye, 2/9; Isbehânî,

Süyûtî, ed-Dürrü’l-Mensûr, 2/229)


İmâm-ı Zührî (Rahimehullâh) şöyle buyurmuştur: “Ramazân-ı şerifteki bir teşbih, ramazân-ı şerifin dışındaki bin tesbihten daha üstündür.” (Süyûtî, ed-Dürrü’Unensûr, 2/228)


İbrahîm-i Nehaî (Rahimehullâh) da şöyle buyurmuştur: “Ramazân-ı şerifteki bir oruç bin oruçtan, bir teşbih diğer aylardaki bin teşbihten, bir rekat diğer aylardaki bin rekattan üstündür.” (Süyûtî, ed-Dürrü'l-mensûr:2/228)

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler

24 - SALEVÂT-I ŞERÎFE

24 - SALEVÂT-I ŞERÎFE

17,50 TL 35,00 TL

40 - İSTİĞFÂR RİSÂLESİ

40 - İSTİĞFÂR RİSÂLESİ

17,50 TL 35,00 TL

06 - NÜZÛL-İ MESÎH RİSÂLESİ

Etiketler: 19 - RAMAZÂN-I ŞERÎF RİSÂLESİ, ramazanışerifrisalesi, ramazanıserıf, ramazan, cübbeli, cübbeli ahmet hoca

Son Gezdiğiniz Ürünler

19 - RAMAZÂN-I ŞERÎF RİSÂLESİ