Risale-i Kudsiyye Tercümesi 1.Cild Risale-i Kudsiyye Tercümesi 1.Cild Risale-i Kudsiyye Tercümesi 1.Cild

Risale-i Kudsiyye Tercümesi 1.Cild

  • 35,00 TL Fiziksel NitelemeSayfa sayısı:650 s.Ebat:16,5 x 23,5 cm.Cilt tipi:Bez CiltKağıt tipi:Şamua 70 gr. Mustafa İsmet Garibullah'ın (K.S) yazmış olduğu Tasavuf kitabı Risale-i Kudsiyye'nin Mahmud Efendi Hazretleri (K.S) tarafından hazırlanmış terceme ve açıklamasıdır.

RİSALE-İ KUDSİYYE TERCÜMESİNİN TANITIMI

Elinizde bulunan bu eser, Mustafa İsmet Garîbullah Şeyh Efendi (Kuddise Sirrihu) Hazretlerinin sahasında eşi bulunmayan çok kıymetli ve veciz kitabının şerhi ve izahıdır.

Silsile-i şerifin 32. halkası olan Mustafa İsmet Garîbullah Şeyh Efendi (kuddise Sirrihu) Hazretleri, irşat vazifesine Edirne Sultan Camiinde başlamış sonra, İstanbula gelerek şimdi kendi ismi ile anılan Fatih-Çarşambadaki dergâhında irşat vazifesine devam etmiş ve burada vefat edip, dergâhın bahçesine defnedilmiştir.

Bu kıymetli eser hakkında, Üstadımız Mahmud Efendi Hazretlerinin üstadı, son asrın ulemasından, dört mezhep müftüsü ve meşayı-ı kiramdan Ahıskalı Ali Haydar Efendi (kuddise sirruhu) Hazretleri: "Dünyada (insanların yazmış olduğu kitaplar arasında) iki kitap vardır ki, itiraz kabul etmez; Biri Mesnevi diğeri ise Risale-i Kudsiyyedir. Lâkin Risale-i Kudsiyye şeri ilimleri ihtiva etmesi yönünden daha ağırlıklıdır." buyurmuştur.

Üstadımız, 15. asrın müceddidi Mahmud Efendi (kuddise sirruhu) hazretleride, bu risale hakkında: "Mektubatın metni gibidir." buyurmuşlardır.

Yorum Yap

Lütfen yorum yazmak için oturum açın ya da kayıt olun.

Benzer Ürünler

Marifetname

Marifetname

55,00 TL 80,00 TL

Sohbetler 4.Cild

Sohbetler 4.Cild

40,00 TL

Son Gezdiğiniz Ürünler